Image picture

Sürdürülebilirlik hayatımızın bir parçasıdır. Güvenli ve huzurlu bir yaşam sağlayalım.

sürdürülebilirlik

Gelecek bizim elimizde. Dünyamızın ekonomik, çevresel ve sosyal sistemlerini korumanın ve iyileştirmenin, hem mevcut hem de gelecek nesiller için güvenli, sağlıklı ve kaygısız bir yaşam sağlamanın sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.

Sorumluluk bir seçim değildir. Görevimizdir.

Mark van Loon, Kıdemli Başkan Yardımcısı - Sürdürülebilirlik ve İnovasyon

Daha iyi bir dünya yaratmaya katkıda bulunmak için eşsiz bir fırsata sahibiz: Altyapı çözümlerimizle su kıtlığıyla mücadele ediyor ve şehirleri daha dayanıklı hale getiriyoruz. Binalar için çözümlerimizle enerjisiz yaşama yönelik çalışıyoruz ve tarımda değerli kaynaklardan tasarruf ettiğimizden ve topraklarımızı koruduğumuzdan emin oluyoruz.

girl irrigating the spinach
Brown Trout

Sürdürülebilir Çözümler

Boru tesisatı çözümlerimizle, toplumların iklim değişikliğine karşı direncini artırmak, doğal kaynakları korumak ve düşük karbon ekonomisine geçişi sağlamak için buradayız.

Sürdürülebilir Üretim

Ürünlerimizin çoğu 100%  geri dönüştürülebilen malzemeden oluşmaktadır.  Üretimde de geri dönüştürülmüş malzeme miktarını artırmaya çaba sarfediyoruz. Çevremiz hepimizi ilgilendirdiğinden mümkün olan en küçük çevresel etkiyi dahi önemsiyoruz.

Grandfather with his grandson working in the garden,watering salads.

Sosyal Sürdürülebilirlik

Dünyanın dört bir yanındaki dezavantajlı gruplara bakmak bizim görevimizdir. Dünya çapında çok sayıda sosyal proje ve girişime aktif bir şekilde katkı ve yardım sağlıyoruz.

Her yıl, müşterilerimizin güvendiği yüksek ürün kalitesini sağlarken, üretimdeki geri dönüştürülmüş plastik oranını da artırıyoruz.

Recycled plastic pipes by Pipelife

#sürdürülebilirlik

Yeşil girişimlerimizi görüntüleyin

Kendi kendimize empoze ettiğimiz çevresel hedeflerimiz

Birleşmiş Milletler'in Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine aktif katkımızın yanı sıra, kendi çevre hedeflerimizi de belirledik.

"Sürdürülebilirlik Yol Haritamız 2015-2020", üretimimizdeki geri dönüştürülmüş plastikleri artırırken su, enerji ve elektrik kullanımını ve ayrıca CO2 emisyonlarını sürekli olarak azaltma taahhüdünü temsil etmektedir.

2020 hedefleri tutturuldu ve planlanandan bir yıl önce bir kez daha gerçekleştirildi. Grubun sürdürülebilirlik stratejisini ve taahhütlerini özetleyen ana şirketimiz Wienerberger'in ödüllü raporuna bakabilirsiniz.

Image picture

100 yıldan fazla hizmet ömrü

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesinde dikkate alınan hususlardan biri, bir ürünün fiilen çalışır durumda kalabileceği süreyi ifade eden hizmet ömrüdür. Gaz, içme suyu ve deniz uygulamaları için PE basınçlı boru sistemlerimiz 100 yıl veya daha fazla sürebilir. 

Happy good looking elderly man in a plaid shirt sits on a sofa in the living room and learns to play acoustic guitar online using a Laptop

Dünyayı plastik atıklardan korumak

Çevreye giren plastiklerle ilgili artan kamuoyu endişesi var. Bulunan plastiğin çoğu, dikkatsizce atılan şişelerden ve ambalajlardan geliyor, ancak bazıları imalat endüstrisinden elde edilen reçine peletleridir.

Plastics Europe, plastiğin çevremizi kirletmesini önlemek için Sıfır Pelet Kaybı girişimini yarattı. 2015 yılında bu girişim, global Operation Clean Sweep® programı ile birleştirildi. Üretim tesislerimizden bazılarında bu ekranlar zaten mevcuttur. Ancak TÜM Pipelife işletmeleri, 2020 yılı içinde filtre kurulumunu taahhüt etmişlerdir.

Close-up of plastic polymer granules. polymer plastic. compound polymer.
plastic beads isolated on white background.

Ürün sürdürülebilirliğinin ölçülmesi

Çevremizdeki plastik boru sistemlerinin çevresel ayak izinde daha fazla şeffaflık sağlamak için, özellikle diğer boru malzemeleri ile karşılaştırıldığında, iPad'iniz için bir iOS uygulaması olarak mevcut olan bir Çevresel Ürün Beyanı (EPD) hesaplama aracı yayınladık.

footprint shape in the 3d forest

Paylaş:

Hesaplama Aracı

Pipelife, size kolaylık sağlamak için hesaplayıcılar sunar

Tüm Hesaplamalar
İndirme Merkezi
Aradığınızı bulamadınız mı?

Lokasyonlar

Ekibimizle İletişime Geçin

Lütfen bizimle hangi yolla iletişime geçmek istediğinizi seçin. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

Sizi Arıyalım

Geri arama hizmeti
Telefonla sizinle iletişime geçeceğiz
E-Mail Servisi
Sizinle e-posta yoluyla iletişime geçeceğiz