Tarlada Çalışan Arılı Yağmurlama Boruları

TARLANIZ İÇİN EN OPTİMUM YAĞMURLAMA SULAMA ÇÖZÜMLERİNİ SUNMAYI HEDEFLİYORUZ

Yağmurlama Sulama Çözümleri

PIPELIFE-ARILI YAĞMURLAMA SİSTEMLERİ

Yurdumuzda son yıllardaki hızlı bir gelişme gösteren yağmurlama sulama metodu diğer sulama metotlarına göre aşağıdaki üstünlüklere sahiptir.

 • Sistemde su kaybı söz konusu olmadığından sulama suyunun az olduğu (3.5 lt/sn) yerlerde dahi sudan azami ölçüde yararlanılır
 • Meyilli topografyası bozuk (ondüleli) yerlerde erozyona neden olmadan sulama yapılabilir.
 • Su; toprağa,yağmurda olduğu gibi ince zerreler halinde verildiğinden; mahsul veriminde diğer sulama metotlarına nazaran %20-50 arasında artış sağlar ve kaliteyi yükseltir.
 • Tohum çimlenme zamanında toprağın kaymak bağlaması nedeniyle bitkinin toprağın üzerine çıkamama durumunu ortadan kaldırır.İsletme masrafından ve isçilikten tasarruf sağlanır.
 • Toprak derinliği az ve (Sığ) geçirgen topraklarda en ideal sulama sistemidir.
 • Özellikle denize yakın yerlerde rüzgarla taşınan tuzlu suların bitkilere bıraktığı tuz zerreleri,tozlar ve zararlı haşereler yağmurlama ile yıkanabilir.
 • yağmurlama sulama ile kontrollü su verme imkanı olduğundan; taban suyu yüksek (Drenaj) sorunu olan yerlerde en uygun sulama metodu olmaktadır
 • Tarla hendeklerine gerek kalmadığından, ekim alanı artmakta ve tarımsal işlemler kolay yürütülebilmektedir.
 • Eriyebilir suni gübreler; sulama suyu ile birlikte isçiliğe gerek kalmadan bitkilere verilebilir.
 • Sebze, narenciye,bağ ve diğer meyvelikler dondan ve sıcaktan korunabilmektedir.
Sprinkler Irrigation on Field

Arılı Yağmurlama Sulama Borularının Döşenmesi

 1. Motopomp çıkısından sonra mutlaka (ES) kullanılmalıdır. (ES) kullanılmadığı takdirde motopomptaki titreşim direkt olarak askıda kalan boru sistemine iletilecek ve bu titreşim de borunun bağlantı yerlerinde hasarlara neden olabilecektir. Ayrıca (ES)' in kullanılmaması durumunda motor ve motopomp sisteminde titreşimler de artacağından bundan hem motopomp hem de boru sistemi zarar görebilir.
 2. Kelepçeli borular döşenirken her üç boruda bir son borunun ucundan tutularak sistemdeki kelepçe boşlukları alınmalıdır.
 3. Boruların bağlantılarında kullanılan contalar takılmadan önce conta yuvalarının kum ve topraktan arındırılmasına dikkat edilmeli; conta tam olarak yuvaya yerleştirildikten sonra boru bağlantısı gerçekleştirilmelidir.
 4. Sistemi devreye alırken, önce küçük debilerde çalışılarak ana boru ve lateraller su ile doldurulmalıdır. Sistemin sonundaki kör tapalar bir süre açık tutularak boruda kalan arzu edilmeyen yabancı maddelerin dışarı atılması sağlanmalıdır.
 5. Yabancı maddelerin boruya girmemesi ve yağmurlama memelerinin tıkanmaması için pompa emme borusunun ucuna süzgeç takılmalıdır.
 6. Sistemdeki en son abottan sonra fazladan bir boru daha kullanılarak istenmeyen maddelerin bu boruda birikmesi sağlanmalıdır.
 7. Yağmurlama sezonu sonunda sistem sökülerek abotun üzerindeki vana ve tabancalar birbirlerinden ayrılarak temizlenmeli ve gerekli bakim yapılarak muhafaza edilmelidir.

 

Arılı Mandallı Yağmurlama Boru Bağlantıları

Hazır hesaplanmış sistemler sayesinde tarlanıza en uygun çözümler

Hesaplamaları önceden yapılmış ve size en uygun çözümler sunan Arılı/Pipelife Yağmurlama Sulama Çözümlerimi Aşağıdaki butona basarak görüntüleyebilirsiniz.


Arılı Sulama Borularının Üretim ve Kullanım Videoları

Arılı Yağmurlama Sulama ve Damla Sulama borularımızın kullanımına ve üretimine ait videoları izlemek için Youtube kanalımızı ziyaret ediniz.

Stok Sahasında Mandallı Yağmurlama Boru Resmi

DÜNYANIN PEK ÇOK ÜLKESİNDEKİ ÇİFTÇİLER ARILI/PIPELIFE KALİTE, TECRÜBE VE BİLGİ BİRİKİMİNE GÜVENİYOR

Arılı/Pipelife firması tarımsal sulama boruları üretimi, satışı ve pazarlaması konusunda 50 yıllık tecrübeye sahiptir. Çünkü Arılı/Pipelife'ın amacı dünyanın pek çok ülkesindeki müşterilerine yüksek kalitede Polietilen ve Polipropilenden imal edilmiş ürünler sunmaktır. Sadece ürünlerimizle değil, Arılı/Pipelife olarak verdiğimiz hizmet ile de hem Avrupa hem Türkiye'de öne çıkmaktayız: Sizlere tarımsal uygulamalar için planlama, tasarım ve özel çözümler bulma konusunda her zaman yardıma hazırız.

Sprinkler Irrigation on Field

İLETİŞİME GEÇ

Lütfen bizimle iletişime geçmek için tercih ettiğiniz yolu seçin. En kısa sürede size geri döneceğiz.

Sizi Arıyalım

Geri Arama Servisi
Telefonla sizinle iletişime geçeceğiz
E-Mail Servisi
E-mail ile sizinle iletişime geçeceğiz

Paylaş:

Hesaplama Aracı

Pipelife, size kolaylık sağlamak için hesaplayıcılar sunar

Tüm Hesaplamalar
İndirme Merkezi
Aradığınızı bulamadınız mı?

Lokasyonlar

Ekibimizle İletişime Geçin

Lütfen bizimle hangi yolla iletişime geçmek istediğinizi seçin. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

Sizi Arıyalım

Geri arama hizmeti
Telefonla sizinle iletişime geçeceğiz
E-Mail Servisi
Sizinle e-posta yoluyla iletişime geçeceğiz