Ortak Projelerimiz

Azerbaycan'da uygulanan damla sulama projemiz sürdürülebilir su yönetimi ve gıda dayanaklılığı sağlamaktadır.

April 29, 2020 | 2 min read

Arılı / Pipelife damla sulama sistemleri , geniş araziler üzerinde etkin ve tasarruflu su kullanımı sayesinde daha randımanlı verim elde edilmesini sağlamaktadır. Hava koşullarından tamamen bağımsız bir şekilde kolay ve zahmetsiz bir biçimde zamandan, işçilikten ve zirai ilaç kullanımından tasarruf da sağlar.

Detaylar

Proje Yılı: 2020

Toplam Damla Sulama Kullanılan Alan : 1000 hektar

Sulanan mahsul türleri: Domates, Nar, Salatalık 

Kullanılan Ürünler

  • 5700 km özel standart damla bandı (17 ve 22 mm)
  • 304 km kuyruk bandı PC (basınç dengelemeli) damla bandı (16 mm)
  • 425,6 km PN ve LDPE su temin borusu
  • 8,9 km PE 100 kangal boru su şebekesi
  • ilgili filtreler, bağlantı parçaları, valfler, cıvatalar, adaptörler vb.

Dünyanın en büyük su tüketicisi olan tarım (başta mahsul yetiştiriciliği), özellikle iklim değişikliğinin neden olduğu aşırı hava koşullarına ve azalan su kaynaklarına karşı hassastır. Tarım sektörünün yanı sıra giderek daha fazla sayıda kamu kuruluşu, uzun vadede kaliteli gıda tedarikini koruyacak ve artıracak olan sürdürülebilir su kaynakları yönetiminin temellerinden biri olarak hassas sulamanın potansiyelini kabul etmektedir.

AZERBAYCAN'DA GIDA ÜRETİCİSİ BÜYÜME GÜVENLİĞİ SEÇENEKLERİ

Türkiye'deki Sulama Mükemmeliyet Merkezi ile Pipelife, her adımda tasarım, bilgi birikimi ve destek dahil olmak üzere kaynaktan bitkiye eksiksiz damla sulama sistemleri sunarak sürdürülebilir mahsul büyümesine geçiş için gerekli olan bu trendi destekliyor. Pipelife CEO'su Harald Schwarzmayr, "Sulama için ana pazarımız olan Türkiye'nin yanı sıra, Karadeniz ve Doğu Akdeniz çevresindeki tüm bölge, Pipelife'ın eksiksiz sulama çözümlerinden ve 40 yılı aşkın bilgi birikimi ve uzmanlığından giderek daha fazla yararlanmaktadır", diye açıklıyor ve devam ediyor " Bu pazarlar, uzun vadede daha ekonomik ve ekolojik dayanıklılık sunan sürdürülebilir tarıma geçmeye hazır. Yakın tarihli bir örnek, Azerbaycan'daki bir müşteriden gelen büyük bir sipariştir. " Bitki büyüme güvenliği ve verim optimizasyonu göz önünde bulundurularak, bu büyük ölçekli gıda üreticisi Pipelife hassas sulama çözümlerine yatırım yaptı.

PAZAR İHTİYAÇLARINA üretim tesisi EKLENDİ

Pipelife Türkiye Genel Müdürü Yılmaz Korap, "Yalnızca bir aylık teslim süresi içinde, yaklaşık 1.000 hektarlık organik nar bahçeleri, domates ve salatalık tarlalarının sulanması için tamamen özelleştirilmiş bir çözüm tasarlayıp tedarik edebildik", dedi. Bu ancak yüksek üretim kapasitesi ve son teknoloji üretim hatları ile mümkündür. Sektörün artan öneminin farkına varan ve gelecekteki pazar ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmek için Pipelife, 2020'lerin ilk çeyreğinde üretime başlayan Türkiye'nin iç anadolu bölgesinde Niğde kentine yakın bir üretim tesisi ekledi. Fabrika, gelecekte kapasite artışlarına imkan verecek modüler bir bina konseptine dayanıyor.

EKONOMİK DİRENÇ VE ÇEVRESEL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

"Sulamanın tüm bölgenin ekonomik kalkınması için çok önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Günün sonunda, bu pazarlarda modern ve güvenilir sulama çözümlerini ve hizmetlerini ilerletmeye yönelik yatırımımız, müşterilere uzun vadeli katma değeri getirecektir. Orta Avrupa ve Balkanlar Operasyon Direktörü Doris Strohmaier, iklim değişikliğinin zorluklarını ele alırken ekonomik direnç "diye ekliyor.

Paylaş:

Hesaplama Aracı

Pipelife, size kolaylık sağlamak için hesaplayıcılar sunar

Tüm Hesaplamalar
İndirme Merkezi
Aradığınızı bulamadınız mı?

Lokasyonlar

Ekibimizle İletişime Geçin

Lütfen bizimle hangi yolla iletişime geçmek istediğinizi seçin. En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.

Sizi Arıyalım

Geri arama hizmeti
Telefonla sizinle iletişime geçeceğiz
E-Mail Servisi
Sizinle e-posta yoluyla iletişime geçeceğiz